Balkon Küpeşte, Merdiven Küpeşte, Teras Küpeşte, Havuz Küpeşte, Camlı Küpeşte

Kaliteli Malzeme ve Kaliteli Montaj Garantisi veriyoruz

Merdiven Küpeştesi

Merdivenlerde emniyeti sağlar. Bunun yanında merdivenlere estetik kazandırır. Merdiven korkuluk tek arahatlı, 2 arahatlı, 3 arahatlı, 4 arahatlı, 5 ve daha fazla arahat kullanılarak veya hiç arahat koyulmadan her basamağa bir dikme koyularak uygulanabilir. Bunun yanında merdivenlere sıradan alüminyum korkuluklar yapmak yerine daha çok estetik kazandırmak için uygulanan özel modeller ve camlı merdiven küpeşte modelleri de vardır.

Balkon Korkuluğu

Balkonlarda güvenliği ve estetiği sağlamak için yapılırlar. Balkon küpeşte tek arahat, 2 arahat, 3 arahat, 4 arahat veya cam kullanılarak uygulanabilir.

Fransız Balkonları

Fransa mimarısında çok kullanılmaktadır. Fransa’da çok kullanılmasından dolayı fransız balkon adını almıştır.
Fransız balkon korkuluk normal balkonlara uygulananlara nazaran daha fazla arahattan oluşur veya özel modeller tasarlanarak uygulanır. Bunun nedeni de fransız balkonun sadece hava amaçlı yapılması ve balkonun önünün bir duvarla kapatılmamasıdır.

Havuz Küpeşte Korkuluğu

Alüminyum korkuluk sistemleri havuz kenarlarında hoş bir görünüm sağlamak için uygulanabilir. İsteğe bağlı olarak, arahatsız, bir, iki, üç, dört ve ya beş emniyet şeritli veya camlı bir şekilde montajlama yapılabilir. Gene isteğe bağlı olarak özel alüminyum korkuluk sistemi tasarlandırabilir.

Parapet Üstü Küpeşte

Daha çok balkon duvarlarında güvenlik ve estetik amaçlı olarak uygulanır. 50 mm üst boru ve 40 mm kısa kesilmiş dikmelerle oluşturulan uygulamaya parapet üstü küpeşte denir. Genelde, balkonlarda ve merdivenlerde duvarın üzerine yapılır. Bu uygulama zemine montajlanmaz. Duvarın üzerine montajlanır ve genelde tek arahat veya 2 arahat kullanılır veya hiç arahat kullanılmadan uygulama yapılır. Bunun yanında camlı parapet üstü küpeşte modelleri vardır.

Camlı Küpeşte

Küpeştede ara hat boruları kullanmak yerine daha hoş bir görünüm sağlamak için cam monte edilebilir. 50 mm çapında üst borunun tutamak olarak kullanıldığı, 40 mm kanallı boruların dikme olarak kullanıldığı, tutamak sayesinde aralarda cam kullanılan uygulamalara camlı korkuluk denir. Estetikliğinin yanında restaurant, otel ve cafe gibi eğlence mekanlarında cam üzerine firma amblemi basılarak reklam amacıyla da kullanılır.

Duvar Bağlantılı Küpeşte

Merdiven korkuluk emniyeti sağlamak için uygulanır. Bunun yanında merdivenlerin duvar kısımlarında destek için alüminyum duvara monte edilebilir. Alüminyumun bağlantı ile duvara monte edilmesiyle oluşan alüminyum merdiven küpeşte uygulamaları yapılır.